Informacija apie vandenį

Kodėl toks svarbus žmogui vanduo?

  • Nes vanduo yra takus, gebantis perduoti informaciją elementas, nes mes patys glaudžiai susiję su vandeniu – iš jo kilo gyvybė ir mūsų kūnų didžioji dalis yra iš vandens.
   Joks organizmas negali gyventi be vandens. Vandenynuose užsimezgė gyvybė ir jie iki šiol slepia nuo mūsų daug paslapčių.
  Žmonijos civilizacija yra labai glaudžiai susijusi su vandens elementu. Seniausios žmonių gyvenvietės kūrėsi prie upių ir ežerų, šiuolaikinių technologijų laikais pramonei irgi būtini milžiniški vandens kiekiai.
 

Vandens ištekliai

   • Vanduo dengia daugiau kaip 70 proc. Žemės rutulio paviršiaus. Jo procentas žemėje yra toks pat kaip ir žmogaus organizme – tai stebėtinas sutapimas.
   • Nors jo ištekliai yra milžiniški, gėlas vanduo tesudaro 3 proc.
   • Gerti tinkantis vanduo tesudaro 0,3 proc. visų Žemės vandens išteklių.
   • Kas šeštas planetos žmogus neturi švaraus, tinkamo gerti vandens.
   • 80 proc. ligų besivystančiose šalyse kyla dėl netinkamo vandens vartojimo. Dėl ligų, kurių priežastis yra nešvarus geriamasis vanduo, kasdien miršta 6000 vaikų iki penkerių metų amžiaus.
   • Mokslininkai paskaičiavo, kad 2050 m. pusei Žemės gyventojų tinkamas gerti gėlas vanduo gali tapti didele prabanga.
   Yra ir daugiau faktorių, liudijančių vandens svarbą žmogui.

Kodėl reikia gerti vandenį?

   Mūsų organizmas – ląstelių visuma, o kiekviena ląstelė – atskiras organizmas ir gyva būtybė, kuriai reikia švarios aplinkos, nes per ją ji maitinasi ir valosi, todėl reikia gerti vandenį. Kaip užterštame akvariume žuvys ilgai negyventų, taip tarpląsteliniuose skysčiuose ir mūsų ląstelėms reikalingas švarus, prisotintas deguonimi vanduo. Jei terpė švari, ir ląstelei gerai sekasi, ji „gimdo“ kitas sveikas ląsteles. Kad organizmas būtų švarus, būtina gerti daug gryno vandens.

    Du pagrindiniai vandens parametrai, į kuriuos būtina atsižvelgti, yra jo šarmų-rūgščių pusiausvyra ir ORP. Šie parametrai taip pat tarpusavyje yra susiję. Ypač svarbu, kad vandenyje būtų šarminių metalų jonų, nes jie sulaiko vandenyje deguonį. Vanduo be deguonies - rūgštinis. Sveikiausias gerti yra šarminis, turintis neigiamą ORP vanduo.

Ką verta žinoti apie geriamą vandenį

   • Sveikiausia gerti vandenį iš artezinių šaltinių – natūraliai trykštantį iš žemės. Geri yra tie šaltiniai, kurie ir vasarą, ir žiemą yra panašaus stiprumo.
   • Per dieną patariama išgerti ne vieną stiklinę vandens. 1 kg svorio reikėtų apie 30 ml vandens.
   • Geriamas vanduo neturėtų būti šaltas.
   • Rekomenduojama vandenį gerti apie 15-20 min. prieš valgį. Po valgio arba valgio metu nereikėtų gerti daug vandens, kad netrukdytų maisto virškinimui, kuris vyksta rūgščioje terpėje.
    • Rekomenduojama gerti teigiamomis mintimis pakrautą vandenį.
    • Nereikėtų vandens laikyti plastmasiniuose induose.
                               Jei laikote vandenį grafine, galite jį apklijuoti ar aprašinėti gražiais žodžiais „Meilė“, „Dėkoju“. Su vandeniu galima kalbėti kaip su gyvu, nes toks jis ir yra – atliepia į kiekvieną mūsų mintį.
 
Vandenyje slypintys pavojai:
 
      Gazuotas vanduo: www.vlmedicina.lt/2011/06/gazuoti-gerimai-gali-paskatinti-infarkta-ar-insulta/
 
      Mineralinis vanduo: www.imunitetas.lt/sveika-gyvensena/mityba/mineralinis-vanduo-garantuoja-sveikata-ar-kenkia-1327/
 
      Bauda už geriamą vandenį: www.delfi.lt/verslas/verslas/uz-i-prekyba-paleista-uztersta-vandeni-uab-druskininku-rasa-gavo-bauda.d
 
      Plastikiniai buteliai: www.balsas.lt/naujiena/253893/plastikiniai-buteliai-stiprina-hormonu-tarsa/rubrika:naujienos-mokslasirit-mokslas

      Vaikų darželyje baimė dėl geriamo vandens: www.ve.lt/naujienos/lietuva/lietuvos-naujienos/vaiku-darzelyje---baime-del-geriamojo-vandens/